Najdi servis
Další události najdete v levém sloupci po výběru článku z této nabídky nebo po stisku tohoto tlačítka
Další články o spotřebičích najdete v levém sloupci po výběru článku z této nabídky nebo po stisku tohoto tlačítka
Další rady jak na to najdete v levém sloupci po výběru článku z této nabídky nebo po stisku tohoto tlačítka
 Další slovíčka najdete v levém sloupci po výběru článku z této nabídky nebo po stisku tohoto tlačítka


Kartáč na vlasy Braun s ionizací

Ionty v kartáči


Když jsem poprvé uviděl v nabídce firmy Braun kartáč na vlasy s ionizací, rozhodl jsem se, že požádám o zapůjčení k testu, abych se sám přesvědčil o jeho funkci.
Je to první výrobek svého druhu (pokud vím) a proto jsem jej chtěl poznat.

Na první pohled obyčejný kartáč s vypínačem na svém těle přišel zabalený v částečně průhledném obalu, ze kterého si na první pohled uděláte představu o tom co kupujete. Spolu s ním je přibalen návod k použití a záruční list, obojí s českou částí provedenou srozumitelně, výstižně a bez chyb v češtině. Přibaleny jsou i dvě baterie typu AAA (mikro tužková), které napájejí generátor ionizační části.

Výrobce upozorňuje na velmi hladké hroty kartáče, které mají chránit vlas proti jeho narušení při česání. Ani pod lupou jsem nenašel na hrotech jakoukoli hranku nebo rýhu a jejich povrch je jednolitý a hladký, což u některých vlasových kartáčů není zdaleka samozřejmé.
Celý polštářek s hroty lze z kartáče vyjmout po stisknutí tlačítka na jeho horní hraně.
Braun Kartáč s ionizací
Kartáč s odkrytou ionizační tryskou
Tak jej můžete snadno vyčistit i pod vodou, která by mohla ublížit elektronice v útrobách držadla.

Dobře vymyšlený systém zapínání ionizace současně otevírá krytku ionizační trysky, která zabraňuje poškození například o další předměty v kabelce. Zároveň zapíná zelené indikační LED světlo, které signalizuje výrobu iontů.
Protože ionty se vyrábějí pomocí vysokého napětí (nebojte, naprosto bezpečně s minimálním proudem) zajímal mne odběr proudu, který generátor ke svojí činnosti potřebuje. Naměřil jsem 47 mA, přičemž LED kontrolka si vezme přibližně 10 - 15 mA. U alkalických baterií se málokdy udává jejich kapacita, takže musím použít odhad z mála údajů, které jsem našel, tedy asi 1000 mAh. Z toho usuzuji, že by hřeben mohl pracovat s ionizací asi 21 hodin a 15 minut. Pokud se budete česat 10 minut denně, vydrží tedy baterie asi 127 dnů.

Praxe

Jednou z funkcí popisovaných v návodu je automatické vypnutí po 5 minutách provozu. Při testu jsem naměřil 4:49 minut, což zhruba odpovídá.
Braun Kartáč s ionizací
Kartáč s odkrytým prostorem pro baterie
O testování na dlouhých vlasech jsem požádal kamarádky. Po umytí a vysušení se vlasy při česání běžným kartáčem dostávají často přes obrys účesu, což působí jako by z účesu trčely. Čím delší vlasy jsou, tím je tento jev viditelnější. Po následném pročesání kartáčem, vlasy vypadají upraveněji a podle mého pozorování jsou jakoby hladší. Jestli je ionty ovlivněna i struktura povrchu vlasu, tak jak tvrdí výrobce, si nedovolím ani odhadnout, ale vysvětlení, podle kterého ionty přitahují molekuly vzdušné vody a obnovují tak rychle správnou vlhkost vlasu mi připadá logické, proto mu věřím.

Po zapnutí ionizátoru je slyšet jakoby jemné praskání a pokud si přičichnete nedaleko od zadní části kartáče, můžete cítit vůni ozónu.
Obě kamarádky kartáč pochválily a myslím, že už vím co si budou přát.


Magazín Inspirace Euronics - 6 / 2010
Přepne na další téma
Seřadit podle abecedySeřadit podle dataDalší seznam článků
Seřadit podle abecedySeřadit podle dataDalší seznam článků

Poslední aktualizace 19.04.2016 00:00

Založení stránek
20.7.2005Staňte se fanoušky, dovíte se o nových článcích v předstihu.