Najdi servis
Další události najdete v levém sloupci po výběru článku z této nabídky nebo po stisku tohoto tlačítka
Další články o spotřebičích najdete v levém sloupci po výběru článku z této nabídky nebo po stisku tohoto tlačítka
Další rady jak na to najdete v levém sloupci po výběru článku z této nabídky nebo po stisku tohoto tlačítka
 Další slovíčka najdete v levém sloupci po výběru článku z této nabídky nebo po stisku tohoto tlačítka


Horkovzdušná kulma Phillips HP 4674 s ionizací

Pokrok se nezastavuje

Ani kulmy nemohou zaostat ve vývoji a proto nejmodernější kulmy umí ionizovat vlasy, což stejně jako v případě fénů zabraňuje elektrizaci, krepatění a uhlazuje účes. Některé moderní horkovzdušné kulmy mají elektricky otáčený kartáč, aby se vám vlasy pohodlněji a rovnoměrněji navíjely.

Jeden chce to a druhý ono

Ten kdo má vlasy rovné, je chce mít vlnité nebo dokonce nakrepované a ten kdo je má vlnité, chce vlasy narovnat. Těmto naprosto protichůdným požadavkům vyhoví dva velmi podobné přístroje - kleště pro rovnání a kleště pro krepování vlasů. Často jsou tyto podobné přístroje vyráběny jako jeden, s vyměnitelnými deskami.

Jak to funguje?Kleště na rovnání vlasů Braun

V podstatě jde o žehličku na vlasy. Kleště mají na každé straně vyhřívanou, rovnou nebo tvarovanou desku, kterou se při rovnání protahují vlasy a tím se současně suší a vyrovnávají nebo krepují.
Některé kleště mohou mít ještě přídavné napařování, které zvyšuje účinnost úpravy vlasů. V tom případě je nutné před použitím naplnit nádobku na vodu. Desky pro rovnání a krepování mohou být povrch kovový nebo keramický, který je k vlasům šetrnější.
Ano, i zde se prosazují podobné inovace jako u předchozích přístrojů. Ionizace vlasů nebo elektronické ovládání teploty desek indikované LCD displejem. Kleštičky na natáčení řas Panasonic

Natočíme i řasy

Na totožném principu jako kleště pro krepování vlasů fungují i kleštičky na tvarování řas, které se objevily ve specializovaných obchodech teprve nedávno.
Tvarem i funkcí jsou podobné mechanickým kleštičkám na řasy, ale jsou vylepšeny o topná tělíska, která řasy zahřejí a tak je trvaleji zafixují ve správné poloze. U toho přístroje obstarává napájení mikrotužková baterie AAA.

Kulma na řasy Panasonic EH 2351

Ještě jednou řasy

I na řasy už existuje kulma. Je to opět malý, mikrotužkovou baterií napájený přístroj, který má malý kartáček s topným tělískem na oddělení jednotlivých řas slepených řasenkou, jejich natočení a zafixování. Kartáček můžete z přístroje sejmout a jednoduše vyčistit.

V kadeřnictví se také stříhá

S nůžkami to musíte opravdu dobře umět, aby se vám podařilo ostříhat vlasy po celé hlavě rovnoměrně. Se stříhacím strojkem je tento úkol jednodušší, zvláště pokud vytváříte krátký účes. Stříhací strojek Rowenta TN 5020Dnes moderní pánský účes "na ježka" zvládne každý dokonce i na vlastní hlavě. Stříhací strojek lze nastavit na potřebnou výšku střihu a tu zajistit, takže budou všechny vlasy stejně dlouhé.
Můžete si zvolit mezi strojky napájenými ze sítě nebo bezšňůrovými napájenými z baterií, se kterými máte větší volnost pohybu. Naopak strojky se síťovým napájením jsou výhodnější, pokud plánujete stříhat dlouho a často.
Výhodné je zvolit strojek s bezúdržbovou stříhací jednotkou, ale i tu je dobré po stříhání zbavit zbytků vlasů. Ostatní strojky po stříhání a vyčištění namažte přiloženým olejem. Stříhací strojky jsou zpravidla dodávány v sadách s několika nástavci pro nastavení délky učesu, nůžkami, hřebínky a dalšími potřebami pro stříhání vlasů.

Několik rad pro používání domácího kadeřnictví

  • Při fénování držte fén alespoň 20 cm od hlavy. Bližší vzdálenost sice může urychlit sušení, ale vlasům neprospívá.
  • Vlasy tvarujte kartáčem nebo hřebenem při sušení a poté fixujte chladným vzduchem, účes bude trvanlivější.
  • Pokud má fén vstupní filtr, pravidelně jej čistěte. Zanesený filtr zhoršuje průchodnost vzduchu přístrojem, snižuje jeho životnost a zvyšuje teplotu výstupního vzduchu, což je nešetrné pro vaše vlasy.
  • Přístroje, které mají napájení 230V nikdy nepoužívejte ve vaně ani na ně z vany nasahejte. Hrozí riziko úrazu elektrickým proudem.
  • Přístroje s napájením na baterie může voda poškodit, pokud nejsou konstruovány pro použití přímo ve vaně nebo sprše.
  • Žádný z přístrojů nepoužívejte pokud je poškozen a opravu svěřte výhradně autorizovanému servisu.
  • U starších levných přístrojů se oprava zpravidla nevyplatí, takže bývá rozumnější zakoupit nový.
  • Při koupi nového přístroje si přečtěte návod, i když si myslíte, že použití přístroje je jednoduché. Můžete zde najít řadu užitečných informací, které vám pomohou, abyste mohli přístroj dlouho používat k vaší plné spokojenosti.
Magazín Inspirace Euronics - léto 2006
Pro magazín Inspirace EURONICS  léto 2006
Miloš Chadt
milos@chadt.cz
milosch@centrum.cz

foto: Braun, Eta, Panasonic, Philips, Rowenta


Předchozí stránka

Články s podobnou tématikou:Přepne na další téma
Seřadit podle abecedySeřadit podle dataDalší seznam článků
Seřadit podle abecedySeřadit podle dataDalší seznam článků

Poslední aktualizace 19.04.2016 00:00

Založení stránek
20.7.2005Staňte se fanoušky, dovíte se o nových článcích v předstihu.