Najdi servis
Další události najdete v levém sloupci po výběru článku z této nabídky nebo po stisku tohoto tlačítka
Další články o spotřebičích najdete v levém sloupci po výběru článku z této nabídky nebo po stisku tohoto tlačítka
Další rady jak na to najdete v levém sloupci po výběru článku z této nabídky nebo po stisku tohoto tlačítka
 Další slovíčka najdete v levém sloupci po výběru článku z této nabídky nebo po stisku tohoto tlačítka


Americké chladničky

Americká chladnička Screenfridge Electrolux

Nový životní styl

Je pro vás nakupování radost, i když se k němu dostanete jen jednou za týden nebo za čtrnáct dnů? Ano, mnoho rodin dnes nakupuje jednou za dlouhou dobu. Kvalitní balené potraviny vydrží čerstvé a tak není nutno ztrácet čas nákupem každý den. Naopak. Služby hypermarketů vám umožňují nakoupit v jednom obchodě vše co potřebujete a ve velkém nákupním vozíku si zboží dopravit přímo k autu. Problém nastává až doma, když je nutné potraviny uskladnit v chladničce a mrazničce.

Problémy s uskladněním

Přístroje na které jsme zvyklí již neodpovídají novému stylu života a tak uložení potravin často řešíme několika chladícími nebo mrazícími přístroji do kterých potraviny rozdělujeme, abychom je později hledali na více místech. Potraviny nejsou po ruce tam kde je potřebujeme. Toto řešení je nevhodné i z hlediska energií, kdy dva menší přístroje spotřebují více energie než jeden větší.

Americký styl života si žádá americké řešení

Nejlepším řešením jsou takzvané americké chladničky, které jsme v Americká chladnička Screenfridge Electroluxminulosti znali jen z filmů, které jsou ale již několik let také na pultech našich specializovaných obchodů. Podstatnou výhodou je však nejen jejich objem a možnost mít na jednom místě všechny potřebné potraviny, ale také jejich další vybavení. Tyto chladničky poskytují i vychlazenou vodu, vyrábí led a ledovou tříšť, což oceníte nejen v letních vedrech, ale také například při oslavě narozenin.
Posledním hitem jsou chladničky s integrovanou LCD televizí, které vám mohou zpříjemnit vaření sledováním televizního programu.

Americké výhody

Nespornou výhodou je úspora elektrické energie. Americká chladnička BoschTa je způsobena mimo jiné i menší plochou skříně, která odděluje chladící prostor od okolního.
Americké chladničky jsou zpravidla konstruovány jako No-Frost, což v praxi znamená, že se nemusíte starat o odmrazování chladničky ani mrazničky. Regulace teploty je zde použita téměř bez výjimky elektronická, což zaručuje stálou a přesnou teplotu po celou dobu provozu. Jednotlivé přístroje mohou mít i další vymoženosti, jako je přihrádka se stálou vyšší vlhkostí pro uchovávání zeleniny, funkce rychlého zmrazení a zchlazení, minibar a další.

Druhá strana mince

Jistě i toto řešení má svoje stinné stránky. Ty však jsou spojeny s velikostí přístroje, která může dosáhnout od 60 do 80 cm hloubky a 90 až 130 cm šířky. Takový přístroj ztěží vměstnáme do panelákové kuchyně nebo podobně malého bytu. Také při jeho přemisťování bude potřeba několik silných mužů a před koupí je nutno řádně změřit, zda bezpečně pojde celou cestou na svoje místo. Pro přístroje s výrobníkem ledu a chladné vody je nutné připravit připojení na vodovodní řád.

Zvolte si chlazení podle svého životního stylu

Komu lze tedy americké chladničky doporučit? Jednoznačně lidem, kteří jsou zvyklí nakupovat ve velkém a mají dostatek prostoru v kuchyni. Pak je americká chladnička podstatnou výhodou nejen svým prostorem a úsporou energií, ale také dalšími funkcemi, které může nabízet.


Magazín Inspirace Euronics - léto 2006
Pro magazín Inspirace EURONICS  léto 2006
Miloš Chadt
milos@chadt.cz
milosch@centrum.cz

foto: Bosch, Electrolux


Články s podobnou tématikou:Přepne na další téma
Seřadit podle abecedySeřadit podle dataDalší seznam článků
Seřadit podle abecedySeřadit podle dataDalší seznam článků

Poslední aktualizace 19.04.2016 00:00

Založení stránek
20.7.2005Staňte se fanoušky, dovíte se o nových článcích v předstihu.