Najdi servis
Další události najdete v levém sloupci po výběru článku z této nabídky nebo po stisku tohoto tlačítka
Další články o spotřebičích najdete v levém sloupci po výběru článku z této nabídky nebo po stisku tohoto tlačítka
Další rady jak na to najdete v levém sloupci po výběru článku z této nabídky nebo po stisku tohoto tlačítka
 Další slovíčka najdete v levém sloupci po výběru článku z této nabídky nebo po stisku tohoto tlačítka


Lis na citrusy a šťáva z pomerančů

Protože mám rád pomeranče, vyzkoušel jsem jako první získat šťávu asi z kilogramu těchto plodů. Pro tuto činnost je nutné nasadit univerzální nádobu s vřetenem, síto a lisovací kužel. I při nastavení přepínače rychlostí do polohy 1 jsem měl pocit, že kužel se otáčí poměrně rychle, ale vylisování šťávy proběhlo bez problému a také možná díky rychlosti kužele, během několika vteřin. V pomerančové slupce nezbylo prakticky nic. Do nádoby se přes sítko dostala šťáva i s droboučkými kousky dužniny, tedy přesně tak jak to mám rád. A musím říci, že byla podstatně lepší, než kupovaná.
Všechny použité kusy příslušenství jsem lehce opláchl pod tekoucí vodou a nebylo třeba cokoli pracně drhnout.

Pomeranče nakrájíme na poloviny Vylisujeme na trnu A pijeme..


Strouhání a míchání to je bramborák

Pro strouhání brambor jsem použil univerzální nádobu a sestavený držák nástavců se struhadlem. Tady jsem udělal drobnou chybu. Neuvědomil jsem si, že až budu potřebovat těsto na bramborák zamíchat, budu muset nasadit mísící plastový nůž do nádoby plné nastrouhaných brambor. Měl jsem jej nasadit spolu se struhadlem a po nastrouháni jen odejmout struhadlo. O této možnosti v návodu není nic zmíněno, ale předpokládám, že takto výkonný robot v pohodě zvládne nastrouhat i zamíchat těsto na bramborák. V návodu jsou doporučeny pro strouhání rychlosti 1 a 2, ale proběhlo tak bleskově, že jsem rychlost 2 ani nepoužil.
Nasazení plastového nože nebyl větší problém i přestože byla nádoba plná nastrouhaných brambor. Nůž jsem nasadil na vřeteno a plastovou stěrkou zatlačil až na dno nádoby. Vymíchání všech přísad bylo opět velmi rychlé.

Připravíme potřebné díly Složíme přístroj A je hotovo


Šlehání tedy šlehačka

Použil jsem univerzální nádobu, vřeteno a šlehací kotouč. Na ušlehání stačilo asi 10 vteřin. Věřím ale, že kdybych pokračoval dál, udělal bych máslo :-). Výsledkem byla kvalitní šlehačka přesně dle očekávání.

Test minimálního zpracovatelného množství - majonéza a sníh

Zajímalo mne jak si robot poradí s malým množstvím šlahané potraviny. Proto jsem se rozhodl umíchat majonézu z co nejmenšího počtu vaječných žloutků a poté z bílků sníh. A koupil jsem nejmenší vejce... Který z nástavců však použít? V návodu je doporučen kovový nůž, ale jeho břit je ve větší vzdálenosti ode dna než u plastového nože. Zvolil jsem šlehací kotouč a plastový nůž s tím, že je vystřídám.
První žloutek se zcela podle mého očekávání jen roztáhl po dně nádoby, bez rozdílu mezi použitými nástavci a stejně dopadl i druhý. Tři žloutky byly pro plastový nůž ještě těsně pod hranicí zpracovatelnosti, ale pro šlehací nástavec to již dostačovalo. Olej je potřeba přilévat pomalu otvorem vkládací šachty a majonéza rychle houstne. Z husté majonézy je hračkou udělat tatarskou omáčku, to ale lépe zvládá plastový nůž. Ano, zapomněl jsem vyjmenovat další použité ingredience, aby představa přípravy byla dokonalá. Postupně jsem přidal ještě lžičku octa, lžičku hořčice, špetku soli, jemně nakrájenou cibuli a okurku, pepř a pastu z feferonů. Výsledkem je, že nejmenší množství majonézy vyrobitelné tímto robotem je zhruba 1,5 dcl. Tatarské omáčky je pochopitelně víc - asi 2 dcl. To považuji za velmi dobrý výsledek. Nedokážu si představit situaci, kdy byste potřebovali majonézy méně.

1 vejce je málo... i 2 vejce je pro plastový nůž málo... majonézu ze 3 vajec udělal šlehací nástavec, na nůž zbylo dodělat tatarku


Pro sníh z bílků jsem použil šlehací kotouč a protože se sníh začal vyšlehávat již při prvním vloženém bílku, použil jsem všechny najednou. Bylo zřejmé, že by robot zvládl sníh z jediného bílku. Důvod je prostý. Bílku je ve vejci zkrátka víc. Sníh byl dokonale ušlehán během asi 30 sekund.

Na sníh máme 4 vejce Je perfektní za chviličku


Předchozí stránkaDalší stránka

Přepne na další téma
Seřadit podle abecedySeřadit podle dataDalší seznam článků
Seřadit podle abecedySeřadit podle dataDalší seznam článků

Poslední aktualizace 19.04.2016 00:00

Založení stránek
20.7.2005Staňte se fanoušky, dovíte se o nových článcích v předstihu.