Najdi servis
Další události najdete v levém sloupci po výběru článku z této nabídky nebo po stisku tohoto tlačítka
Další články o spotřebičích najdete v levém sloupci po výběru článku z této nabídky nebo po stisku tohoto tlačítka
Další rady jak na to najdete v levém sloupci po výběru článku z této nabídky nebo po stisku tohoto tlačítka
 Další slovíčka najdete v levém sloupci po výběru článku z této nabídky nebo po stisku tohoto tlačítka


Zastřihovač
Zastřihovač strojku Braun Pulsonic 9595
Zastřihovač ve vysunuté poloze

Podstatně je oproti předchozímu modelu změněn také mechanismus zastřihovače, který se nevysouvá za holicí hlavou, ale vyklápí v úhlu více než 90° před ní. Vyklopení provedete posunutím šoupátka „Trimmer“ směrem od spouštěcího tlačítka nahoru.
Zastřihovač jsem vyzkoušel pouze na zkrácení kotlet. Pro tento účel je umístěn tak, že lze použít jednoduše a pohodlně.

Magické oko

Kulatý LCD displej na spodní hraně strojku je podstatně jednodušší než u jeho předchůdce. Jsou na něm po obvodu umístěné dvě stupnice složené ze šesti segmentů zobrazující stav baterií a hygieny strojku. Ve středu displeje by se měl zobrazit symbol vyzývající k výměně bloku planžet a břitů, což ale nastává zhruba 18 měsíců od začátku používání strojku, takže jsem tuto ikonu neviděl.

Čistící základna

Základem uživatelského pohodlí může být čistící základna, pokud do ní po každém holení strojek odložíte. Tím jej k ní připojíte přes kontakty na zadní části strojku a dojde automaticky k dobití Li-ion akumulátoru uvnitř strojku.
Základna strojku Braun Pulsonic 9595
Čistící základna funguje i pro dobíjení akumulátoru
Současně základna oznámí, zda je nutné strojek čistit. K tomu využívá jednu ze dvou LED stupnic, na které indikuje že strojek je vyčištěný nebo doporučí čistění eco, normál či intenzivní, ale neprovede jej. Máte totiž možnost zvolit, zda poslechnete doporučení pomocí velkého tlačítka nebo pomocí malého tlačítka provedete jen krátké rychlé čistění. Jak už jsem psal, k čistění musí být zasunuta do základny kazeta s roztokem, který desinfikuje a maže holicí hlavu. Navíc strojek citrusově navoní, což je velmi příjemné.
Trvání jednotlivých čistících programů jsem změřil jen orientačně: intenzivní čistění trvá asi 45 minut, eco 30 minut, normál 30 minut a rychlé čistění jen 30 sekund.
Druhá stupnice signalizuje množství čistící náplně, která vydrží na zhruba 30 intenzivních čistění a poté je nutné vyměnit celou kazetu za novou. V kazetě je totiž pevně vestavěný filtr zajišťující čistění roztoku od vousů, který je nutné také vyměnit. Cena balení dvou nových kazet je 360 Kč a tří 530 Kč.
Kromě pohodlného čistění v základně strojek umožňuje také čistění proudem vody, při kterém je nutné jednou za týden planžety potřít kapkou oleje. Spolu se strojkem dostanete také kartáček, kterým je ale zakázáno čistit blok planžet a břitů, protože by se mohl poškodit. Je určen jen na čistění motorové části pod tímto blokem. Doporučuji toto varování poslechnout, protože na mechanické poškození strojku, které byste způsobili se záruka rozhodně nevztahuje.

Cestování

Na běžnou dovolenou můžete vzít jen strojek v cestovním pouzdru, protože akumulátor vydrží s přehledem dvacet oholení. Pro delší pobyt pak stačí přibalit napájecí zdroj. Jak je již běžné, umí fungovat s napájecím napětím od 100 do 240 V a frekvenci 50 i 60 Hz, takže jej můžete bez obav vzít na výlet po celém světě. V některých zemích bude jen nutné pořídit redukci tvaru zásuvky.

Volnost pohybuVolnost pohybu
Holicí hlava se skládá ze tří odděleně zavěšených dílů, díky tomu se planžety dobře přizůsobí povrchu tváře

Hodnocení

Holicí strojek Braun Pulsonic 9595 má příjemný tvar i velikost a díky protiskluzovým zónám je jeho používání příjemné a přirozené. Spouštěcí tlačítko, zastřihovač i blokování polohy holicí hlavy se ovládají palcem, což působí přirozeně, stejně jako uvolnění bloku planžet a břitů. Navíc je zde pohodlná údržba „na stisknutí knoflíku“ v čistící základně, což je velmi pohodlné. Strojek i čistící stanice pracují velmi dobře, takže nezbývá, než jej doporučit.

Technická specifikace:

  • napájení z vestavěného akumulátoru i sítě
  • sonický motor
  • LCD displej
  • výklopný zastřihovač
  • čistící základna Clean and Renew
  • doba nabíjení 60 minut
  • omyvatelný pod tekoucí vodou
  • hmotnost 217 g
  • doporučená cena: 8990 Kč

Magazín Inspirace Euronics - zima 2007
Pro magazín Inspirace EURONICS  podzim 2007
Miloš Chadt
milos@chadt.cz
milosch@centrum.cz

foto: Braun, Miloš Chadt


Předchozí stránka

Články s podobnou tématikou:Přepne na další téma
Seřadit podle abecedySeřadit podle dataDalší seznam článků
Seřadit podle abecedySeřadit podle dataDalší seznam článků

Poslední aktualizace 19.04.2016 00:00

Založení stránek
20.7.2005Staňte se fanoušky, dovíte se o nových článcích v předstihu.